پایگاه خبری 2000 یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.

فرهنگ > موسیقی و تجسمیتهران- ایرنا- نمایشگاه‌هایی همچون «خیام، لحظه‌های حضور»، «گل‌های تنهایی»، «روایت» و «آواز رنگ‌ها» در مهرماه و آغاز فصل پاییز در گالری‌های پایتخت میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.

فرهنگ > قرآن و معارفتهران - ایرنا - شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از برگزاری تظاهرات در سراسر کشور پس از نماز جمعه و در محکومیت حرکات هنجارشکنانه معدود افراد در اهانت به ساحت مقدس قرآن خبر داد.

فرهنگ > رادیو و تلویزیونتهران- ایرنا- شبکه‌های سیما به مناسبت چهل و دومین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، پخش فیلم سینمایی، ویژه برنامه‌، مستند، روایت تاریخ جنگ و برنامه‌های گفتگو محور را با هدف تبیین تاریخ و فرهنگ دفاع مقدس و یاد و تکریم حماسه‌آفرینان در دستور کار دارد.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران - ایرنا - به گفته یک شاعر، اوایل دهه ۷۰ که غزل به سمت انزوا می‌رفت، حسین منزوی با انتشار غزل‌هایی که کارکردهایی امروزی داشت، غزل را از انزوا نجات داد.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران- ایرنا- موسیقی گفتار «صدای آمدن پاییز» سروده پریسا زابلی‌پور با صدای مهرداد محمدپور اجرا شد.

فرهنگ > فرهنگ و ارشاد اسلامیتهران- ایرنا- «حسینیه کوچک من» بازی ویژه ماه محرم و صفر برای کودکان و نوجوانان است که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

فرهنگ > رسانه و مطبوعاتتهران- ایرنا- شیوه نامه پنجمین رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری از سوی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

فرهنگ > سینما و تئاترتهران - ایرنا- هیات اسلامی هنرمندان در بیانیه ای پیرامون واقعه اخیر، بر لزوم پیگیری ترک فعل متولیان فرهنگی تا انتقاد از سلبریتی ها و کانون های به اصطلاح صنفی را مورد تاکید قرار داد و اعلام کرد:انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا قدرتمندتر از همیشه است.

فرهنگ > موسیقی و تجسمیتهران- ایرنا- آلبوم‌های موسیقی «شمال بوشهر»، «مناطق لک‌نشین»، «تلواسه»، «خُسروانی- شور»، «خُسروانی- بیات تُرک»، «ای انسان»، «کران تا کران» و قطعه‌های «لامینور»، «فانوس دریایی» و «بی‌همزبان» منتشر شده است.

فرهنگ > قرآن و معارفتهران- ایرنا- راهپیمایی بزرگ مردم ایران در محکومیت فتنه‌گران و هتاکان به مقدسات دینی با صدور قطعنامه‌ای پایان یافت.

فرهنگ > فرهنگ و ارشاد اسلامیتهران - ایرنا - معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از آغاز دور پنجم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری به صورت الکترونیک و در بستر سامانه جامع رسانه‌ها، خبر داد و افزود: روند رتبه بندی تا پایان روز یکشنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

فرهنگ > سینما و تئاترتهران- ایرنا- گونه دفاع مقدس، تنها گونه غیروارداتی سینمای کشور است؛ گونه‌ای کاملا وطنی که فراز و نشیب‌های بسیاری را به خود دیده است. هر چند که سیاست خاصی در پیدایش آن دخیل نبوده اما در ادامه، برخی کارشکنی‌ها در لوای حمایت از این گونه، سبب مظلومیت آن شد.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران- ایرنا- به گفته نویسنده کتاب «باشگاه تاب‌آوری» برخی نخبگان تاب‌آوری را صبر و تحمل تفسیر می‌کنند در صورتی که تاب‌آوری ظرفیت مهمی در انسان برای سازگاری، انعطاف‌پذیری و مقابله با هرگونه استرس است.

فرهنگ > موسیقی و تجسمیتهران- ایرنا- مداح اهل بیت گفت: مرحوم سلیم موذن‌زاده اردبیلی قطعه زینب زینب را به گونه‌ای از روی آهنگ ایران ایران رضا رویگری ساخته بود که حتی خود رویگری متوجه  نشده بود.

فرهنگ > موسیقی و تجسمیتهران- ایرنا- ۳۰ شهریور سالروز درگذشت مشهورترین نوازنده سنتور کشور پرویز مشکاتیان است. او که در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۳۴ در نیشابور به دنیا آمد سال‌ها بعد تبدیل به یکی از نخبگان موسیقی سنتی ایران شد. گزارش زیر نگاهی به زندگی شخصی و هنری این فعال موسیقی دارد.

  • صفحه 1