پایگاه خبری 2000 یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.

علم و آموزش > دانشگاه‌هاتهران- ایرنا- معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان کشور حرکت این سازمان در دولت سیزدهم را رو به جلو دانست و از هدف‌گذاری ساخت ۱۰۰ هزار خوابگاه متاهلی دانشجویی در دانشگاه های سراسر کشور خبر داد.

علم و آموزش > دانستنی‌هاتهران- ایرنا- محققان با بررسی سونوگرافی‌های چهار بعدی می‌گویند جنین به بو و مزه موادغذایی که مادر در دوران بارداری می‌خورد، واکنش نشان می‌دهد. آنها معتقدند تغذیه مادر بر عادات غذایی آینده کودک هم تاثیرگذار است.

علم و آموزش > علم و فناوری جهانتهران- ایرنا- زیرساخت‌های پژوهشی از هزینه‌های فزاینده آزمایش‌های علمی بزرگ نگران بوده و درصدد جلب کمک برای پرداخت هزینه‌های بالای برق هستند. حتی یکی از این آزمایشگاه‌ها در سال جاری شاهد افزایش ۶۰ درصدی تعرفه برق مصرفی خود بوده است.

علم و آموزش > علم و فناوری ایرانتهران- ایرنا- معاون پژوهشی وزارت علوم از افزایش نمایه نشریات علمی ایران در «اسکوپوس»، در یک سال گذشته خبر داد و گفت: از ابتدای نمایه‌سازی نشریات علمی ایران در این پایگاه طی ۴۰ سال، ۱۰۱ عنوان نشریه نمایه شده این درحالی است که تنها در مدت یک سال اخیر ۱۸ عنوان از نشریات کشورمان در این پایگاه بارگذاری شده‌ است.

عربستان سعودی روز پنجشنبه از راه‌اندازی یک برنامه آموزشی با هدف اعزام فضانوردانی از این کشور از جمله یک فضانورد زن به فضا خبر داد. بر طبق این برنامه تعدادی فضانورد عربستانی که در میان آن‌ها یک زن نیز حضور دارد برای اعزام به فضا در سال آینده میلادی آموزش خواهند دید. ترویج و گسترش علم و فناوری بخشی از برنامه گسترده چشم‌انداز ۲۰۳۰ در عربستان سعودی است که با هدف بازنگری در ساختار اقتصادی و کاهش وابستگی این کشور به صادرات نفت راه اندازی شده است.

علم و آموزش > دانشگاه‌هاتهران- ایرنا- طراحی و تولید قطعات نظامی و ارتقای توان دفاعی کشور تا انجام اقدامات مؤثر فرهنگی، تنها گوشه‌ای از تلاش جهادگران جهاددانشگاهی در دوران دفاع مقدس است؛ نهادی که در این دوران بیـش از۱۲۰ پــروژه بــزرگ و کوچــک نظامــی را بـه سـرانجام ‌رساند که هر یک از آن‌ها گره‌هایی از را مشکلات نظامی گشودند.

علم و آموزش > وزارت عتفتهران- ایرنا- پس از تشکیل کارگروه علمی کمیته مشترک ایران و قزاقستان در فارابی‌شناسی، اکنون قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا غلامی را به عنوان ربیس‌دبیرخانه این کارگروه منصوب کرد.

علم و آموزش > علم و فناوری ایرانتهران- ایرنا- نمایشگاه اختصاصی ایران‌ساخت که از ۲۴ شهریورماه در ونزوئلا برپا شد؛ به امضای ۴۸ تفاهم نامه همکاری و برگزاری ۵۰۰ نشست رودررو میان شرکت های ایرانی و ونزوئلایی انجامید.

علم و آموزش > علم و فناوری جهانتهران- ایرنا- رئیس شورای تحقیقاتی اروپا (ERC) در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که علم به تنهایی تضمینی برای نجات جهان از فاجعه آب و هوایی و سایر بحران‌ها ندارد و حل این بحران‌ها مستلزم تغییرات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است.

علم و آموزش > وزارت عتفتهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که روسای دانشگاه‌ها به سه درصد بودجه‌ای که برای مباحث فرهنگی اختصاص مقرر شده توجه کنند، گفت: در مباحث فرهنگی دشمنان ما برای دانشگاه‌ها برنامه دارند و تلاش می‌کنند دانشگاه‌ها را مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار دهند.

علم و آموزش > وزارت عتفتهران- ایرنا- مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری از رصد، پایش و رتبه‌بندی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خبر داد.

علم و آموزش > دانش‌بنیان‌هاتهران - ایرنا - مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ۷۰ سرویس مالی برای ارائه خدمات به شرکت‌های دانش بنیان ساماندهی شده، گفت: امروز اکوسیستم نوآوری کشور فقط شرکت های دانش بنیان نیستند بلکه استارتاپ ها، کسب و کارهای نوپا، مجموعه‌های فناور و هسته‌های فناور را هم دربرمی‌گیرند.

علم و آموزش > علم و فناوری ایرانتهران-ایرنا- قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به آمار ۳۷ درصدی مهاجرت شماری از رتبه‌های برتر کنکور و المپیادها از کشور گفت: درمورد مهاجرت نخبگان باید به سه مورد زیرساخت‌های زندگی، اثربخشی و امید به آینده و هویت‌سازی ملی توجه شود. نباید مهاجرت را کتمان کرد باید همه دستگاه‌ها با کمک هم این مساله را حل کنند.

علم و آموزش > دانشگاه‌هاتهران-ایرنا- حوزه آموزش عالی کشور در هفته‌ای که گذشت با اخبار و رویدادهای تازه‌ای همراه بود که بررسی پیشنهادات برای کاهش دوره های کارشناسی ارشد، پیش بینی نشدن حقوق استادان حق‌التدریس در بودجه سایر فصول دانشگاه و افزایش سقف حق‌التدریس و حق‌التحقیق اساتید دانشگاه تهران از مهمترین موارد است.

علم و آموزش > وزارت عتفتهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به تغییر مدیریت اخیر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دوره جدید ریاست این معاونت همچون گذشته برای خلق ثروت از دانش با یکدیگر همکاری و تعامل هم افزایی خواهند داشت.

  • صفحه 1