پایگاه خبری 2000 یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.

مهم ترین اخبار درباره : ارز

صنعت و معدنتهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: باید در کشور جذابیت سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها ایجاد شود تا شاهد هجوم و صف افراد به سمت خودرو و خودروسازی نباشیم.

مجتبی بوربور نائب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو خاطر نشان کرد: کمبود برخی اقلام از جمله سرم به این دلیل نیست که نمی‌توانیم تولید کنیم بلکه حاشیه سود آن کم است. به نظر می‌رسد که قیمت برخی از اقلام دارویی صحیح و واقعی نیست؛ قیمت‌ها باید به نفع تامین‌کننده و پوشش بیمه و هزینه‌ها باید به نفع مصرف‌کنندگان تمام شود

بازرگانیتهران- ایرنا- رییس سازمان توسعه تجارت گفت: در سال جاری، وزن کالاهای صادراتی کم و ارزش آن بیشتر شده یعنی به سمت صادرات کالای با ارزش افزوده بیشتر رفته‌ایم، مثلا تا پیش از این ۸۰ درصد صادرات ایران به روسیه در حوزه کشاورزی بود اما طی ۶ ماه گذشته بیش از ۶۰ درصد صادرات به روسیه، صنعتی شده است.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو خاطر نشان کرد: قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ تیرماه با ارز ۲۸ هزار تومانی حدود ۵۶۷ میلیون تومان بود این در حالیست که امروز همین خودرو با ارز ۳۳ هزار تومانی حدود ۴۷۸ میلیون تومان بفروش می‌رسد چراکه تعداد فاکتور کردن این خودرو توسط خودروساز بیشتر شده است.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد گفت: در مجموع سیاست‌های کلان دولت سیزدهم مهار تورم یکی از اولویت‌های بسیار مهم بوده که بر این اساس مقرر شده است که این موضوع به صورت ثابت و هفتگی از طریق بانک مرکزی رصد شود.

در روز جاری نسبت به دوهفته پیش قیمت هر دستگاه پراید ۱۳۱ از ۱۸۲ میلیون تومان به ۱۸۹ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ از ۲۰۲ میلیون تومان به ۲۰۸ میلیون تومان افزایش‌یافته است. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۲۰۲ میلیون تومان در دوهفته گذشته به ۳۱۰ میلیون تومان و پژو پارس از ۳۰۷ به ۳۱۹ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.

تولید گوشی تلفن همراه از زمان ورود نخستین تلفن همراه به ایران تا امروز همواره یکی از دغدغه‌های مسوولان در این بخش بوده است. پیش از این تنها یک شرکت به‌ عنوان تولیدکننده محدود گوشی داخلی شناخته می‌شد؛ تولیدکننده‌ای که البته به‌زعم برخی از کارشناسان این حوزه، بیش‌تر مونتاژ کننده قطعات وارداتی گوشی بوده تا این‌که بخواهند صفر تا صد گوشی را در داخل تولید کنند.

صنعت و معدنتهران- ایرنا - سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با خروج همه خودروهای تولیدی سایپا و اکثر تولیدات ایران‌خودرو از فرایند قرعه‌کشی، برچیده شدن سامانه یکپارچه تخصیص خودرو کلید خورده است، گفت: اکنون محصولات سایپا از فرایند قرعه‌کشی خارج شده و به‌جز چند محصول ایران‌خودرو بقیه نیز از قرعه‌کشی خارج شد.

"نخست وزیر پاکستان، عمران خان نخست وزیر سابق را "بزرگترین دروغگوی روی زمین" خواند که پس از سرنگونی در اوایل سال جاری میلادی برای "ایجاد دو دستگی خطرناک بین رای دهندگان" جامعه را "مسموم کرده است."

اقتصاد کلانتهران- ایرنا- مشکل اقتصاد کشور در موضوع بهره‌وری طی سال‌های اخیر و عقب‌گرد آن در برخی سال‌ها، عامل مهمی در کاهش سطح درآمد سرانه بوده است، بر همین اساس موضوع رشد بهره‌وری یکی از محورهای اساسی رشد اقتصادی در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه تعریف شد که دولت سیزدهم از ابتدای کار بر آن تاکید کرد.

اقتصاد کلانتهران- ایرنا- دولت سیزدهم در حالی در اقدامی کم‌سابقه و در اواسط سال برای افزایش دوباره حقوق کارمندان و بازنشستگان اقدام کرده است که در حدود یک سال و دو ماه گذشته به انحاء مختلف توانمندسازی مالی اقشار مختلف را در کانون توجه قرار داده بدون اینکه استقراضی کرده یا خلق پولی انجام داده باشد.