پایگاه خبری 2000 یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.

مهم ترین اخبار درباره : فلسطین

آسیای غربیتهران- ایرنا- محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر جمعه در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه آمریکا حمایت نامحدودی از اسرائیل می‌کند و آن را از بازخواست دور نگه داشته است، گفت: همچنین سازمان ملل متحد و کسانی که در این سازمان نفوذ دارند از اسرائیل در برابر مجازات محافظت می‌کنند.

یائیر لاپید نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، برای نخستین بار ادعای موافقت تل آویو برای تشکیل کشور مستقل فلسطین را مطرح کرد و در عین حال گفت: به شرط آن که امنیت اسرائیل تضمین شود، منعی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین وجود ندارد.

دولتتهران- ایرنا- رییس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تحت سلطه هیچ قدرتی زندگی سیاسی امور خود را تنظیم نمی کند، گفت: برای رسیدن به توافق واقعی و اطمینان بخش باید پرونده پادمانی در آژانس بسته شود وگرنه ایران همواره در معرض تهدید خواهد بود.

سیاست > سیاست خارجیتهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: فرار از شنیدن حقایق کمکی به رژیم آپارتاید (صهیونیست) نمی‌کند.

جهان > اروپاتهران- ایرنا- وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره حضور یک هیات پاکستانی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، با تاکید بر مواضع قوی خود در آزادی قدس و مبارزه ملت فلسطین، اعزام هرگونه هیات از پاکستان به اسرائیل را به شدت رد کرد.

آسیای غربیتهران – ایرنا – سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) گفت: اعلام تمایل انگلیس برای انتقال سفارتش به قدس جانبداری آشکار از اشغالگران است ولی واقعیت های تاریخی را تغییر نمی دهد.

دفتر نیویورکنیویورک - ایرنا- دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه (به وقت محلی) در ادامه برنامه‌های سومین روز از سفر به نیویورک، با تاکید بر اینکه از ابتدا اعلام کردیم که موافق مذاکره با هدف رسیدن به نتیجه و توافق عادلانه و منطقی هستیم نه مذاکره برای مذاکره، گفت، گره توافق باید به دست همان کسی باز شود که گره را زده است.

دفتر نیویورکنیویورک- ایرنا- محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور درباره دیدار آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت که در این دیدار ابتکارهایی مطرح شد که اگر طرف مقابل تمایل یا اراده‌ای برای به سرانجام رساندن توافق داشته باشد، مسیر برایش باز است.

یائیر لاپید نخست وزیر اسرائیل در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار کرد. چنین دیداری از سال ۲۰۰۸ تاکنون برگزار نشده بود.

آسیای غربیتهران – ایرنا – رسانه های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که یائیر لاپید نخست وزیر این رژیم در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل از شکل گیری کشور مستقل فلسطینی اعلام حمایت خواهد کرد.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نشستی با جمعی از متخصصان و کارشناسان سیاست خارجی آمریکا در پاسخ به این سوال که شما به عنوان رئیس جمهور در برابر کشته شدن یک دختر جوان چه کرده‌اید، خطاب به فرد سوال کننده گفت: شما یک پژوهشگر هستید و از شما توقع می‌رود که قبل از پذیرفتن و بازطرح یک موضوع، از صحت آن اطمینان کسب کنید و آنچه می‌گویید بر اساس اسناد معتبر و تایید شده باشد.

دبیرکل سازمان ملل و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار امروز (سه‌شنبه) خود درباره تحولات اراضی اشغالی فلسطین و اقداماتی که در حمایت از (آژانس امدادرسانی و کاریابی پناهجویان فلسطینی) آنروا انجام می‌شوند، گفت‌وگو کردند.

آسیای غربیتهران- ایرنا- شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر سه‌شنبه شب در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به دستیابی توافق عادلانه در زمینه برجام ابراز امیدواری کرد و گفت: شورای امنیت باید در قبال ملزم کردن اسرائیل برای پایان دادن به اشغالگری و تشکیل دولت [مستقل] فلسطینی مسؤولیت پذیر باشد.

دولتتهران- ایرنا- رئیس جمهور درباره موضوع مذاکرات هسته‌ای و لزوم ارائه تضمین‌های اعتمادآفرین گفت: این آمریکایی‌ها بودند که از توافق خارج شدند و از سوی دیگر کشورهای اروپایی نیز به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند، بنابراین ایران حق دارد که تضمین‌های اعتمادآور مطالبه کند.

پژوهش > پژوهش بین‌المللتهران-ایرنا- موافقت آلمان با ارسال ۱۸ دستگاه هویتزر به اوکراین،دیدار«عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیرخارجه امارات با «بنی گانتز» وزیرجنگ رژیم صهیونیستی و درخواست تشکیل دادگاه بین‌المللی علیه روسیه درپی کشف گورهای جمعی در اوکراین از جمله عناوین نخست روزنامه‌های مطرح جهان در روز دوشنبه ۲۸ شهریور (۱۹ سپتامبر) است.

  • صفحه 1