پایگاه خبری 2000 یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.

مهم ترین اخبار درباره : رفسنجانی

خاطرات هاشمی رفسنجانی: عصر آقای روحانی آمد. توضیحاتی درمورد بیانیه کمیسیون تحقیق درمورد کوی دانشگاه داد. اخیرا اعتراض های زیادی متوجه آن بیانیه می شود.

خاطرات هاشمی رفسنجانی: شب میهمان رهبری بودم. از ملاقات و ملاطفت با گروه‌های چپ و راست، تعریف کردند. درباره احتمال نامزدی من برای مجلس، صحبت شدکه چپی‌ها ترسیده‌اند و ایشان هم نظرشان، مثل من است که تا ضرورت پیدا نکند، لازم نیست شرکت کنم، ولی اگر جلوگیری از انحراف مجلس، منوط به حضور من باشد و ضرورت پیش آید؛ مثل اینکه مقدمه‌چینی است که بعداً گفته شود، حالا ضرورت پیش‌آمده.

خاطرات هاشمی رفسنجانی: عصر آقای [سید ابراهیم]رییسی، رییس [سازمان]بازرسی‌کل‌کشور آمد؛ اخیراً حکم ادامه کار گرفته است. از بیانیه کمیته تحقیق شورای عالی امنیت ملی [در مورد حوادث کوی دانشگاه]، اظهار ناراحتی‌کرد و گفت، فعالیت‌شان به تأیید اعضا [ی‌کمیته]نرسیده و خود عباد [= علی ربیعی]، با دستور آقای خاتمی، [رییس‌جمهور]، این مضامین را آورده و یک‌طرفه است؛ مقصران اصلی که شروع کننده بوده‌اند، محکوم نشده‌اند، ولی نیروی انتظامی و [انصار]حزب‌الله، محکوم شده‌اند. ایشان هم از ادامه وضع موجود و به خصوص انتخابات مجلس، اظهار نگرانی نمود و راه چاره را منحصر به فعال شدن من می‌داند.

خاطرات هاشمی رفسنجانی: سردار [قاسم] سلیمانی، فرمانده نیروی قدس آمد. در مورد نامه‌ای که فرماندهان سپاه، چند هفته پیش به آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رییس‌جمهور] نوشتند و سروصدای زیادی به پا کرد، توضیحی داد. گفت، تصمیم همه بوده، ولی به قلم خود او نوشته شده و هدف سیاسی نداشته‌اند و قبل از نوشتن، از آقای خاتمی وقت خواسته‌اند که تذکرات را خصوصی بگویند؛ چون وقت نداده، نوشته‌اند. گفت، فردی با اهداف جناحی،آن را به روزنامه جوان داده که مورد اعتراض و شکایت فرماندهان است.

خاطرات هاشمی رفسنجانی:. آقای [محسن]نوربخش، [رییس بانک مرکزی]گفت، برای استفاده از فرصت، استعفای خود را به وزیر اقتصاد داده است که اگر در بانک مرکزی نباشد، بتواند نامزد نمایندگی مجلس شود، ولی بناست که در بانک بماند. از او خواسته‌اند که بعضی از معاونانش را عوض‌کند و او هیچ شرطی را نپذیرفته است.