پایگاه خبری 2000 یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.

مهم ترین اخبار درباره : تئاتر

نیروهای انتظامی در میدان فردوسی، چهارراه تئاتر شهر، میدان و خیابان ولیعصر، میدان انقلاب، ابتدای خیابان حجاب، خیابان طالقانی و خیابان های اطراف میدان ولیعصر تا تئاتر شهر حضور دارند.

سازمان سینمایی پروانه نمایش سه فیلم سینمایی را صادر کرد که در میان آن‌ها یک فیلم در زمره آثار توقیفی به شمار می‌رفت. یکی از این آثار که این روز‌ها زمزمه‌های رفع توقیف آن به گوش می‌رسد، فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» است. فیلمی به کارگردانی حمید نعمت‌الله که چند سالی است درگیر حواشی است و اکران نمی‌شود. سازمان سینمایی در دور جدید پرداختن به فیلم‌های توقیفی، سراغ آثاری رفته است که در سال‌های اخیر توقیف شده یا وضع اکران مبهمی داشته‌اند.

جنگ جهانی سوم برای نخستین بار در ۷ سپتامبر ۲۰۲۲ در هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز نمایش داده شد و دو جایزه در بخش افق، از جمله بهترین فیلم برای هومن سیدی و بهترین بازیگر مرد برای محسن تنابنده را به ارمغان آورد.

فرهنگ > ایثار و شهادتتهران- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران از برگزاری ۴۲ برنامه شاخص فرهنگی در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: مزار هشت هزار و ۵۰۰ شهید در ۴۲ گلزار شهرستان‌های استان روز پنجشنبه ۳۱ شهریورماه جاری همزمان با سراسر کشور عطرافشانی و گلباران می‌شود.

فرهنگ > سینما و تئاترتهران- ایرنا- نمایش «خورشید کاروان» به کارگردانی محمود فرهنگ در سی و یکمین سال اجرای خود از ۳۱ شهریور در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه می‌رود.

یک استاد دانشگاه اصفهان با حمایت از واگذاری کتابخانه‌های کانون پرورش فکری به نهاد کتابخانه‌های عمومی معتقد است، کتابخانه‌های کانون باید به یک نهاد کتابداری واگذار شود.

حسن دادشکر، طرح واگذاری کتابخانه‌های کانون را به نهاد کتابخانه‌های کشور بزرگترین اشتباه مسئولان فرهنگی می‌داند و از خدا می‌خواهد که نوری به دل این مسئولان بتاباند تا از اجرای این طرح منصرف شوند.