پایگاه خبری 2000 یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.

مهم ترین اخبار درباره : شعر

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران - ایرنا - به گفته یک شاعر، اوایل دهه ۷۰ که غزل به سمت انزوا می‌رفت، حسین منزوی با انتشار غزل‌هایی که کارکردهایی امروزی داشت، غزل را از انزوا نجات داد.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران- ایرنا- موسیقی گفتار «صدای آمدن پاییز» سروده پریسا زابلی‌پور با صدای مهرداد محمدپور اجرا شد.

فرهنگ > موسیقی و تجسمیتهران- ایرنا- آلبوم‌های موسیقی «شمال بوشهر»، «مناطق لک‌نشین»، «تلواسه»، «خُسروانی- شور»، «خُسروانی- بیات تُرک»، «ای انسان»، «کران تا کران» و قطعه‌های «لامینور»، «فانوس دریایی» و «بی‌همزبان» منتشر شده است.

فرهنگ > موسیقی و تجسمیتهران- ایرنا- مداح اهل بیت گفت: مرحوم سلیم موذن‌زاده اردبیلی قطعه زینب زینب را به گونه‌ای از روی آهنگ ایران ایران رضا رویگری ساخته بود که حتی خود رویگری متوجه  نشده بود.

فرهنگ > موسیقی و تجسمیتهران- ایرنا- ۳۰ شهریور سالروز درگذشت مشهورترین نوازنده سنتور کشور پرویز مشکاتیان است. او که در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۳۴ در نیشابور به دنیا آمد سال‌ها بعد تبدیل به یکی از نخبگان موسیقی سنتی ایران شد. گزارش زیر نگاهی به زندگی شخصی و هنری این فعال موسیقی دارد.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران- ایرنا- اهل ادب و شعر از محتشم کاشانی به عنوان مرثیه سرای نامدار حسینی یاد کردند و دیوان او را محک و استاندارد مرثیه سرایی منظوم دانستند که رنگین کمانی زیبا از اشعار فارسی است.

فرهنگ > سینما و تئاترتهران- ایرنا- آیدا پناهنده از یک کوتاه ساز خلاق؛ تا کارگردان فیلم بلند، راه خاص خودش را رفته است. راهی که گاهی متفاوت است. گاهی هم پُر از آزمون و خطاست. این رویکرد، او را در تیررسِ ستایش و نقدِ همزمان، می‌گذارد.

سیاست > احزاب و تشکل‌هاتهران- ایرنا- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان جلوه‌های از سلوک رفتاری علامه حسن زاده آملی، گفت: او مصداق بارز حدیث پیامبر است که می‌فرمایند بزرگان امت، حاملان قرآن و شب زنده‌داران هستند.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران- ایرنا- فراخوان کمیته بررسی و انتخاب کتاب به همراه جایزه مرغک پاییز ١۴٠۱ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.