پایگاه خبری 2000 یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.

مهم ترین اخبار درباره : فارسی

دولتنیویورک – ایرنا- آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور آخرین ساعات سفر فشرده خود به نیویورک، میزبان ایرانیان مقیم آمریکا بود تا پای درد دل های آنان بنشیند.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران - ایرنا - به گفته یک شاعر، اوایل دهه ۷۰ که غزل به سمت انزوا می‌رفت، حسین منزوی با انتشار غزل‌هایی که کارکردهایی امروزی داشت، غزل را از انزوا نجات داد.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران- ایرنا- به گفته نویسنده کتاب «باشگاه تاب‌آوری» برخی نخبگان تاب‌آوری را صبر و تحمل تفسیر می‌کنند در صورتی که تاب‌آوری ظرفیت مهمی در انسان برای سازگاری، انعطاف‌پذیری و مقابله با هرگونه استرس است.

فرهنگ > موسیقی و تجسمیتهران- ایرنا- مداح اهل بیت گفت: مرحوم سلیم موذن‌زاده اردبیلی قطعه زینب زینب را به گونه‌ای از روی آهنگ ایران ایران رضا رویگری ساخته بود که حتی خود رویگری متوجه  نشده بود.

فرهنگ > کتاب و ادبیاتتهران- ایرنا- اهل ادب و شعر از محتشم کاشانی به عنوان مرثیه سرای نامدار حسینی یاد کردند و دیوان او را محک و استاندارد مرثیه سرایی منظوم دانستند که رنگین کمانی زیبا از اشعار فارسی است.

سیاست > احزاب و تشکل‌هاتهران- ایرنا- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان جلوه‌های از سلوک رفتاری علامه حسن زاده آملی، گفت: او مصداق بارز حدیث پیامبر است که می‌فرمایند بزرگان امت، حاملان قرآن و شب زنده‌داران هستند.

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در گفتگو با شبکه آمریکایی CBS اظهار داشت: آنچه مسلم است اینجا کسی نسبت به زندگی خصوصی مردم کاری ندارد و به هیچ عنوان تعرضی نسبت به زندگی خصوصی افراد ندارند. در مسائل اجتماعی هم مردم خودشان رعایت می‌کنند یعنی می‌دانند قانونی وجود دارد و به این قانون همه پایبند هستند. اگر در مواردی هم خلاف قانون دیده شود تاکید شده که به هیچ عنوان کسی حق ندارد که برخوردهای فراقانونی و خلاف مقررات داشته باشد.

دولتتهران- ایرنا- رئیس جمهور با بیان اینکه نشان داده‌ایم در مذاکرات صادق هستیم، گفت: اگر آنچه که جمهوری اسلامی بر آن تأکید دارد یعنی «رفع تحریم‌های ظالمانه»، «تضمین اعتمادآفرین و اطمینان‌بخش» و «حل و فصل مسائل پادمانی به صورت قطعی» محقق شود یک توافق خوب امکان‌پذیر است.

فرهنگ > سینما و تئاترتهران- ایرنا- سخنگوی کمیته انتخاب اسکار ۱۴۰۱، گفت: دلایل انتخاب «جنگ جهانی سوم» به عنوان نماینده ایران در اسکار مورادی نظیر داشتن پخش‌کننده توانمند و فعال، داشتن موفقیت‌های بین‌المللی معتبر، داشتن مراتب بالای فنی و استاندارد و نقش‌آفرینی‌های قابل توجه بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه نشان داده‌ایم در مذاکرات صادق هستیم، گفت: اگر آنچه که جمهوری اسلامی بر آن تاکید دارد یعنی «رفع تحریم‌های ظالمانه»، «تضمین اعتمادآفرین و اطمینان‌بخش» و «حل و فصل مسائل پادمانی به صورت قطعی» محقق شود یک توافق خوب امکانپذیر است.